Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Mazovia Convention Bureau uczestniczyły w Poland Roadshow China 2026 organizowanym przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie. Wydarzenie odbyło się w dniach 11–14 maja 2026 roku i objęło spotkania branżowe w Pekinie oraz Szanghaju.
Roadshow rozpoczęło się 11 maja od kolacji networkingowej w Pekinie. Główna część programu odbyła się 12 maja w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie, gdzie uczestnicy wzięli udział w panelach dyskusyjnych dotyczących aktualnych trendów na chińskim rynku turystycznym, oczekiwań klientów oraz możliwości rozwoju współpracy z polską branżą turystyczną. W programie znalazły się także prezentacje Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Air China.
Kluczowym elementem wydarzenia były dwudniowe spotkania B2B w Pekinie oraz Szanghaju z przedstawicielami chińskich biur podróży, touroperatorów oraz firm działających w sektorze MICE. Reprezentanci Mazowsza odbyli szereg rozmów z partnerami zainteresowanymi współpracą w zakresie turystyki przyjazdowej, organizacji wydarzeń biznesowych, incentive travel oraz promocji Warszawy i regionu na rynku chińskim.
Program wydarzenia obejmował również wizyty networkingowe w siedzibach RED (Xiaohongshu) oraz Trip.com w Szanghaju. Spotkania pozwoliły lepiej poznać specyfikę chińskiego rynku cyfrowego oraz trendy związane z promocją destynacji turystycznych w Chinach.
Udział w Poland Roadshow China 2026 był dla Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej kolejną okazją do promocji potencjału turystycznego i biznesowego Mazowsza na rynku azjatyckim oraz do nawiązania nowych relacji z partnerami z Chin. Wydarzenie stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń, prezentacji oferty regionu oraz budowania długofalowej współpracy międzynarodowej.





