Dorota Zbińkowska

Absolwentka studiów magisterskich i podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej; ukończyła kurs na członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa (dyplom Ministra Skarbu nr 3998/2008). Jest ekspertem zarządzania projektami, doświadczonym menedżerem i konsultantem.

Od 1994 roku była menadżerem w Zespole „Warszawa XXI” w Urzędzie m.st. Warszawy (współautorem pierwszej w Polsce strategii rozwoju miasta); w latach 2005-2010 – dyrektorem zarządzającym w Ośrodku Przetwarzania Informacji (odpowiedzialność za zainicjowanie i zorganizowanie OPI do roli instytucji wdrażającej dla POIiŚ, POIG, PO PNFBN, PO PS FBN). W latach 2009-2011 była dyrektorem zarządzającym Muzeum Łazienki Królewskie, zaś w latach 2011-2014 – pełnomocnikiem dyrektora ds. strategii i rozwoju Muzeum Warszawy.

Była konsultantem w projektach realizowanych na rzecz instytucji rządowych, samorządowych i klientów biznesowych (takich jak TDC, Net to Net, Merc, Novartis, TP S.A., Wella, Era, Nowa Era, PKiN, ZGM Zębiec S.A.). Autorka kilkudziesięciu strategii rozwoju i programów zmian w JST i przedsiębiorstwach.

Pasją, poza podróżami, jest psychologia (posiada certyfikat IIPG psychoterapeuty GESTALT i praktykę w tym zakresie).

e-mail: d.zbinkowska@mrot.pl