Centrum Kultury i Turystyki w Iłży

Iłża to miasto pełne historii i atrakcji kulturalnych skierowanych do każdego. Przekraczając próg Zamku Biskupów Krakowskich cofniesz się do czasów średniowiecznych. W Centrum Kultury i Turystyki dowiesz się jak własnoręcznie zrobić ceramiczne ozdoby, a w Izbie Bolesława Leśmiana poznasz jego życie i twórczość. Wśród miejsc, które warto zobaczyć są też: Muzeum Regionalne, Arboretum czy Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie można odpocząć nad wodą.

Centrum Kultury i Turystyki w Iłży to instytucja organizująca życie kulturalne miasta i gminy Iłża od ponad 60 lat.

Placówka posiada nowoczesną, wielofunkcyjną salę widowiskowo-kinową, na której w sezonie jesienno-zimowym w każdy weekend odbywają się koncerty, seanse kinowe, wystawy, przedstawienia teatralne i inne wydarzenia kulturalne na wysokim poziomie artystycznym. Centrum posiada także mniejsze sale konferencyjne oraz specjalistyczne pracownie, w których działa wiele sekcji tematycznych (plastyczne, muzyczne, taneczne, rekreacyjne i edukacyjne). Uczestnikami zajęć prowadzonych przez CKiT są dzieci od czwartego roku życia, młodzież, dorośli oraz seniorzy.

Centrum Kultury i Turystyki w Iłży jest także organizatorem wielu imprez cyklicznych oraz plenerowych tj. Iłżeckie Dni Kultury, Ogólnopolskie Dni Leśmianowskie, Festiwal Folkloru im. Józefa Myszki, Ogólnopolskie Spotkanie z Balladą, Ogólnopolski Plener Malarski im. doc. dr hab. Juliana Bartosika.

W 2022 roku nasza placówka zmieniła nazwę i sferę działalności na Centrum Kultury i Turystyki, dzięki czemu, w sezonie letnim możemy organizować także szereg wydarzeń na Zamku Biskupów Krakowskich. Są to m.in. Turnieje Rycerskie, cykl pikników rodzinnych „Przygoda z historią”, różnego rodzaju festiwale oraz koncerty muzyki klasycznej, filmowej i jazzowej.

Damian Kisiel
p.o. Dyrektora

Centrum Kultury i Turystyki w Iłży
27-100 Iłża, ul. Orła Białego 2
+48 48 616 31 08
+48 794 927 100
milena.kusztal@ckit.ilza.pl
www.facebook.com/centrumkulturyilza