Miasto Radom

Radom to miasto przyjazne dla każdego, posiada wiele zalet, a także wyjątkowych miejsc wartych odwiedzenia. Zachowane zabytki, ślady wielokulturowości, klimat królewskiego i postindustrialnego miasta to powody, dla których warto nas odwiedzić. W poznaniu atrakcji turystycznych Radomia i najbliższej okolicy pomogą wyznaczone szlaki piesze i rowerowe. Każdy turysta z pewnością znajdzie tu coś co go zainteresuje, począwszy od pasjonatów zabytków architektonicznych i historii po miłośników przyrody.

Centrum Informacji Turystycznej promuje miasto, prezentuje jego największe walory, a także udziela informacji dotyczących atrakcji turystycznych, bieżących imprez oraz ofert noclegowych. Nasz punkt CIT usytuowany jest w centrum miasta przy rynku. Nieopodal znajduje się Muzeum Jacka Malczewskiego oraz pozostałości zabudowań zamkowych.

Placówka CIT jest przygotowana i otwarta na każdego turystę, również obcokrajowca. Posiadamy szeroką ofertę materiałów dotyczących Radomia i okolic, a także bezpłatnych przewodników, map, folderów na temat miasta i regionu w różnych językach. Tutaj można otrzymać podpowiedź, gdzie i jak spędzić miło wolny czas. Zapraszam do Radomia!

Radosław Witkowski

Prezydent Radomia

Centrum Informacji Turystycznej

26-600 Radom, ul. Rwańska 16

+48 48 36 20 536

cit@umradom.pl

www.radom.pl