Miasto Węgrów

Węgrów jest jednym z najstarszych miast Mazowsza. Jego wyjątkową atmosferę tworzą europejskiej klasy zabytki, a wśród nich Bazylika Mniejsza i zespół poreformacki, którym blask nadali artyści należący do dworu króla Jana III Sobieskiego – Michał Anioł Palloni, Carlo Ceroni, Tylman z Gameren i Jan Rajzner. W zakrystii Bazyliki Mniejszej znajduje się słynne lustro Mistrza Twardowskiego, którego legendarny mag używał do swoich czarnoksięskich sztuczek.

Można tutaj także wypocząć nad zalewem i nad rzeką Liwiec, gdzie znajdują się nowoczesne place zabaw i boiska. Wokół zalewu rozmieszczone zostały stanowiska wędkarskie, a w wakacje dostępna jest strzeżona plaża, wypożyczalnia rowerów wodnych, kajaków i wakeboarding.

Dużą atrakcją turystyczną są spływy kajakowe Liwcem. Latem organizowanych jest szereg imprez plenerowych np. Dni Węgrowa odbywające się w sierpniu oraz Mazowieckie Święto Chleba i Sera we wrześniu.

Węgrów leży tylko 80 km na wschód od Warszawy. W mieście znajduje się dobrze przygotowana baza hotelowa, a w okolicach znaleźć można wiele gospodarstw agroturystycznych, gdzie warto zatrzymać się na dłużej.

Paweł Marchela

Burmistrz Miasta Węgrowa

Urząd Miejski w Węgrowie

07-100 Węgrów, ul. Rynek Mariacki 16

+48 25 792 23 26

sekretariat@wegrow.com.pl

www.wegrow.com.pl