Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o.

Warszawska Kolej Dojazdowa organizuje przewozy pasażerskie oraz zarządza infrastrukturą na linii kolejowej, wiodącej przez południowo-zachodnią część aglomeracji warszawskiej, na trasie z Warszawy przez Podkowę Leśną do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka. Misją spółki jest świadczenie usług przewozowych na najwyższym poziomie, szybki, komfortowy i bezpieczny przewóz pasażerów.

WKD jest jednym z najstarszych, niemal nieprzerwanie funkcjonujących wyodrębnionych systemów transportu kolejowego w Polsce. Linia kolejowa EKD/WKD z końcem 2017 r. ukończyła 90 lat. Jako przewoźnik i zarządca infrastruktury dbamy o historię i kultywujemy bogate tradycje. W tym celu w 2002 r. powołana została przy spółce Izba Tradycji EKD/WKD, w której gromadzone są eksponaty i pamiątki związane z działalnością kolejki. Ekspozycję uzupełniają zachowane pojazdy kolejowe, niegdyś obsługujące podróżnych.

WKD intensywnie działa na rzecz społeczności lokalnych. Dla osób chcących aktywnie spędzić czas wolny, jako uzupełnienie możliwości zgłębienia wiedzy historycznej, przygotowaliśmy szereg ofert: bezpłatny przewóz roweru w weekendy, bilety abonamentowe, przejazdy rodzinne i dla seniorów.

Michał Panfil

Prezes Zarządu

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o.

05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Stefana Batorego 23

+48 22 755 55 64

wkd@wkd.com.pl

www.wkd.com.pl