BEDBOOKING WDRAŻA LICENCJE NA WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY

Wynajem krótkoterminowy (STR) to prężnie rozwijająca się część branży turystycznej. W zeszłym roku UE rozpoczęła prace nad stworzeniem ogólnych praw licencjonowania wynajmu krótkoterminowego, a w niektórych regionach świata został już nałożony obowiązek prezentowania numeru uprawniającego do prowadzenia działalności związanej z wynajmowaniem noclegów w swoich ofertach.

Celem inicjatywy poruszonej w Unii Europejskiej dotyczącej wynajmu krótkoterminowego, jest “pobudzenie – w odpowiedzialny, sprawiedliwy i godny zaufania sposób – wzrostu wynajmu krótkoterminowego w ramach zrównoważonego ekosystemu turystycznego. Ma zapewnić równe warunki działania wszystkim dostawcom usług zakwaterowania oraz stanowi odpowiedź na kierowane przez zainteresowane strony liczne prośby o podjęcie ogólnounijnych działań w tym obszarze”.

W ramach tej inicjatywy Unia Europejska podjęła prace w 2022 roku dotyczące wynajmu krótkoterminowego w państwach Unii. Celem jest znalezienie rozwiązań dobrych dla miast oraz dostawców świadczących usługi wynajmu krótkoterminowego w ramach działalności osobistej lub zawodowej. Pod uwagę również brane są platformy wynajmu krótkoterminowego tzw. OTA.

W niektórych regionach świata został nałożony już teraz obowiązek prezentowania numeru uprawniającego do prowadzenia działalności związanej z wynajmowaniem noclegów w swoich ofertach. Jednym z krajów europejskich jest Hiszpania. BedBooking już teraz zadbał o właścicieli nieruchomości na wynajem wdrażając najnowszą wersję aplikacji. Wdrożony został nowy System rezerwacji 2.3.2 i jest on dostępny obecnie w wersji na komputer.

Aplikacja dostosowana do lokalnych przepisów

Dzięki nowej funkcjonalności w BedBooking, właściciel miejsca na wynajem, będzie mógł wpisać ten numer w programie do zarządzania rezerwacjami noclegów. Jeśli host korzystający z usługi umieści numer licencji przy danym obiekcie noclegowym, to każdy gość będzie mógł ten numer wyświetlić.

Od udostępnienia nowej wersji, sprzedaż noclegów jest już dostosowana do spełnienia przepisów lokalnego prawa. Do każdego pokoju można przyznać osobny numer licencji lub też do wszystkich pokoi ten sam.

Zanim użytkownik przystąpi do konfiguracji, należy upewnić się, że w regionie jest wymagany obowiązek wyświetlania numeru licencji w ofertach sprzedaży noclegów.

 

Źródło i zdjęcia: Materiał prasowy BedBooking, www.WaszaTurystyka.pl