DO WZIĘCIA 10 TYS. EURO NA WYPRAWĘ

Kiwi.com poszukuje sześciu nowych osób na stanowisko World Travel Hackers. Kandydaci będą mogli podróżować w dwuosobowych zespołach, z wybranym przez siebie kompanem podróży. Na ten cel otrzymają budżet w wysokości 10 tys. euro.

Kiwi.com ogłasza rekrutację na stanowisko World Travel Hacker. Sześć wybranych osób będzie miało możliwość podróżowania po całym świecie wraz z wybranym towarzyszem podróży. Każdy z uczestników otrzyma budżet w wysokości 10 tys. euro, który pozwoli im na odbycie czterotygodniowej wyprawy i udokumentowanie swoich przygód w mediach społecznościowych.

W ciągu czterech tygodni zwycięska szóstka i ich towarzysze podróży zmierzą się z zadaniami związanymi z podróżowaniem, przygotowanymi przez Kiwi.com we współpracy z Visa. Od kandydatów wymagana jest umiejętność filmowania, fotografowania, dokumentowania i relacjonowania swoich przygód w mediach społecznościowych. Wszystko, co uda im się zaoszczędzić z otrzymanego budżetu w wysokości 10 tys. euro po ukończeniu wyzwania trafi do ich kieszeni.

Jakie wyzwania czekają na uczestników?

Jednym z wyzwań jest np. rezerwacja taniego lotu w dowolnym miejscu i płatność kartą Visa w aplikacji mobilnej Kiwi.com w mniej niż trzy minuty. Inne zadania to m.in. zjedzenie narodowych potraw z pięciu różnych krajów w ich stolicach w określonym terminie lub wyszukanie miasta, w którym w ciągu jednego dnia można udać się na koncert, imprezę sportową i do parku rozrywki, wykorzystując do tego usługę Visa Concierge.

„Ta praca nie jest dla każdego, ale niemal każdy chciałby taką mieć. Z pewnością nie jest to oferta dla zbyt wygodnych lub tych, którzy boją się robić rzeczy, o których inni tylko mówią. To idealna propozycja dla tych, którzy mają ducha przygody, wiedzą, jak znaleźć sprytne sposoby na tańsze podróżowanie i czerpią przyjemność z tworzenia zabawnych treści w mediach społecznościowych, dzięki czemu mogą dzielić się swoimi poradami dotyczącymi hackowania podróży, tak by wszyscy mogli z nich skorzystać” – powiedział Golan Shaked, szef Kiwi.com commercial officer, którego zespół będzie zatrudniał kandydatów.

„Visa jest akceptowana w milionach miejsc na całym świecie, zapewniając podróżnym bezproblemowe, bezpieczne i wygodne płatności, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdują. Płatności za pomocą Visa za granicą wykorzystują tę samą zaawansowaną technologię oraz systemy bezpieczeństwa, co w kraju rodzimym, dlatego też są równie bezpieczne” – powiedział Josef Kunčar, dyrektor ds. akceptacji i rozliczeń w Visa w Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

Najnowsze badania pokazują, że bycie influencerem lub youtuberem jest jednym z wymarzonych zawodów wśród młodych ludzi, zwłaszcza z pokolenia z. Według badania z 2019 r. bycie influencerem w mediach społecznościowych (17 proc.) i youtuberem (14 proc.) były najczęstszym drugim i trzecim wyborem kariery zawodowej wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii. W niektórych krajach, w tym w Czechach, Słowacji i Hiszpanii, są to zawody najczęściej poszukiwane.

Praca i podróżowanie

Łączenie pracy z podróżami to trend, który szybko zyskał na popularności. Ankieta konsumencka przeprowadzona w krajach Europie Środkowej w tym w Polsce, na zlecenie Kiwi.com wykazała, że dwóch na trzech respondentów uważa, że jednoczesne podróżowanie i praca miałyby pozytywny wpływ na ich zdrowie psychiczne. 38,6 proc. stwierdziło, że odkrywanie nowego miejsca pomaga im uwolnić się od stresu i sprawia, że są szczęśliwsi, co pozytywnie wpływa na ich pracę, a 30,3 proc. odpowiedziało, że podróżowanie otwiera nowe perspektywy, dostarcza bodźców i inspiracji do działania.

Warunki uczestnictwa w rekrutacji

Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat, mówić płynnie po angielsku, posiadać paszport ważny przez co najmniej sześć miesięcy począwszy od końca sierpnia 2023 r. oraz muszą potrafić tworzyć angażujące treści w mediach społecznościowych. Aby zdobyć czterotygodniową wakacyjną pracę, kandydaci muszą też znaleźć kompana podróży, którego pomoc i wsparcie będzie nieocenione do zbudowania zespołu World Travel Hackers.

W ramach rekrutacji, kandydaci mają za zadanie nakręcić i zmontować zabawny film o swoim rodzinnym mieście, udowadniając m.in., że wiedzą, jak znaleźć sprytne sposoby na tańsze podróżowanie, lubią dzielić się wskazówkami dotyczącymi innych sposobów podróżowania, biegle planują trasy z wykorzystaniem Kiwi.com. Przygotowany film należy przesłać do 11 czerwca 2023 za pomocą specjalnie utworzonej strony Kiwi.com/WorldTravelHackers.

Źródło i grafika: www.WaszaTurystyka.pl, Kiwi.com, Visa / Zdjęcie tytułowe: Pixabay