FORUM PROMOCJI TURYSTYCZNEJ PORTALU WASZA TURYSTYKA

Pierwsze tak poważne spotkanie branży turystycznej po pandemii odbędzie się w 7 czerwca w Kamienicy Artystycznej w Warszawie. Na VIII Forum Promocji Turystycznej organizowanym przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, zapowiedziało obecność 32 ekspertów od promocji turystycznej. Będą przedstawiciele rządu, ROT-ów, LOT-ów, hotelarze, przewoźnicy, reprezentanci biur podróży.

Minęło prawie dwanaście miesięcy od poprzedniego Forum, zorganizowanego we wrocławskim Hydropolis. I wydaje się, że przeżywamy deja vu. Ponownie Forum jest przeniesione z pierwotnego (jesiennego) terminu. I znowu Forum będzie pierwszą, po pandemii oraz zniesieniu obostrzeń i zakazów, okazją do bezpośredniego spotkania branży. Branży jeszcze bardziej okaleczonej przez kryzys spowodowany koronawirusem, branży walczącej przez ostatni rok o przetrwanie, ale i chcącej jak najszybciej się odrodzić. Już chyba wszyscy mamy dość patrzenia na siebie na ekranach komputerów. Jeśli rok temu tęskniliśmy za osobistymi spotkaniami (po trzech zaledwie miesiącach lockdownu), to jak nazwać stan, w jakim jesteśmy dzisiaj? Mega tęsknotą? Tęsknotą kosmiczną? 7 czerwca znów będziemy mogli się spotkać.

Wyjątkowy rok w turystyce wymaga przemyślenia przyszłości tego biznesu oraz modyfikacji strategii jego rozwoju. A co za tym idzie – przemyślenia strategii promocyjnej.

W dobie epidemii koronawirusa niewątpliwie na pierwszy plan wysunęły się kwestie zdrowia i bezpieczeństwa w podróży – które poruszymy w pierwszej sesji. Jak promować bezpieczne wakacje, kto I jak powinien pomóc uzdrowiskom w promowaniu, czy promowanie bezpieczeństwa w podróży jest ważniejsze niż pół roku temu? O tym porozmawiamy w gronie fachowców z kraju i zagranicy.

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość turystyki grupowej oraz grup zawodowych, które się w niej specjalizują. Niepewna jest także przyszłość segmentu MICE – czy warto jeszcze promować wydarzenia? Czy eventy nie przejdą w sferę online?

Porozmawiamy także przyszłości promocji turystyki po koronawirusie. O tym, czy I jak promować kierunki do niedawna bardzo popularne a obecnie obarczone opinią „niebezpiecznych”. Ale i o tym, że oferta polska w czasie kryzysy nagle zaczęła się sprzedawać w polskich biurach podróży.

Uzupełnieniem Forum będzie ogłoszenie wyników IV konkursu filmowego „Kadry z Polski… i nie tylko”.

Oczywiście podczas Forum zostaną wprowadzone podwyższone standardy bezpieczeństwa higienicznego zgodne z wytycznymi GIS i Ministerstwa Zdrowia oraz Rozporządzeniami Rządu.

VIII Forum Promocji Turystycznej zostało objęte Honorowym Patronatem przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Złotymi Partnerami VIII Forum Promocji Turystycznej są: Hanse Merkur, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Saksonia oraz Miasto Wrocław.

Srebrnymi Partnerami są: Polska Organizacja Turystyczna oraz Chorwacka Wspólnota Turystyczna.

Partnerami są: Miasto Olsztyn, Muzeum Wódki Polskiej, Polski Holding Hotelowy oraz Warszawska Organizacja Turystyczna.

Patronami Forum są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Polska Izba Turystyki, Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń oraz Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel.

Link do rejestracji na forum znajduje się tutaj:
https://www.forumpromocjiturystycznej.pl/kup-bilet/