HONOROWY PATRONAT PREZESA ZARZĄDU MROT

Fundacja  Akademia Kobiet Skutecznych  zaprasza na II Kongres „Kobiety XXI wieku”, który odbędzie się 24 listopada br. w godz. 10:00-18:00 w hotelu ARCHE Krakowska w Alei Krakowskiej 227 w Warszawie. Wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Izabela Stelmańska – Prezes Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

Kongres Kobiety XXI Wieku na stałe zagościł w kalendarium najważniejszych spotkań w kraju. Organizatorzy są dumni, że w tym roku odbędzie się II edycja tego wydarzenia.

24 listopada w Hotelu Arche Krakowska w Warszawie spotkają się kobiety i mężczyźni aby rozmawiać o zmieniającym się technologicznie, społecznie i zwyczajowo świecie.

Celem kongresu jest zgromadzenie kluczowych postaci ze świata biznesu, kultury, polityki i mediów w celu omówienia sposobów dalszego wzmacniania roli kobiet we wszystkich aspektach współczesnego życia.

Kongres to idealne miejsce na rozmowy biznesowe, nawiązywanie cennych kontaktów, zabranie głosu w ważnych sprawach.

Patronatem Honorowym objął wydarzenie Pan Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

W trakcie Kongresu odbędzie się blisko 30 dyskusji, debat i prelekcji, skupiających się wokół  różnych obszarów tematycznych.

 

W programie wydarzenia między innymi:

Sesja Główna  „Kobiety w świecie nowych wyzwań” w której Samorządowcy dyskutować będą nad sposobami wzmacniania roli kobiet we wszystkich aspektach współczesnego życia. Sesję otworzy Pan Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Dyskutować będą między innymi: Posłanka Pani Bożena Żelazowska, Zastępczyni Prezydenta Miasta st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra, Wiceprezydentka Sopotu Pani Magdalena Czarzyńska-Jachim,  Wiceburmistrz Białołęki Pani Izabela Ziątek, Radna Żoliborza Pani dr Iwona Walentynowicz.

W Panelach: „Wieś jest Kobietą”, „Bezpieczeństwo na Wsi”, „Program dla Seniorów na wsi” i innych  zabiorą głos Przedstawicielki Rady Kobiet Rolnictwa, KRUS, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i innych organizacji rolniczych.

W Bloku „Międzynarodowy Świat Kobiet” wezmą udział  akredytowane w Polsce Ambasadorki 28 Ambasad. Blok ten objęła Honorowym Patronatem Pani Ana Maria Ramirez – Ambasador Republiki Argentyny w Polsce. Panel „Kobiety w Biznesie Międzynarodowym” to rozmowy handlowe z przedstawicielami Ambasad zaproszonych do udziału w Kongresie „Kobiety XXI Wieku”.

W Panelu „Kobiety na rynku pracy” nie zabraknie głosu Prezesa Pracodawcy RP Rafała Baniaka, a Panel „Budownictwo SIM” Krajowego Zasoby Nieruchomości przybliży program społeczny dla budownictwa samorządowego w Polsce. Weźmie w nim udział Prezes KZN  Arkadiusz Urban.

Wiele czasu zostanie poświęcone także zagadnieniom biznesowym, gdzie pod hasłem „Prawo i finanse w firmie” nie zabraknie specjalistów od finansowania projektów zarówno z funduszy unijnych, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To praktycy zarządzania finansami nie tylko w swoich firmach. Nie zabraknie przedstawicieli instytucji wspierających biznes.

Blok „Zdrowie i uroda” to dyskusje o opiece zdrowotnej, o intrygujących metodach leczenia opartych o najnowsze technologie rodem z fizyki kwantowej. Zdrowie kobiety jest dla nas bardzo ważne, dlatego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „RakujeMy Jak Chcemy!” odbędą się prelekcje i wystąpienia poświęcone tej tematyce:  jak doświadczać choroby nowotworowej na własnych warunkach, nie rezygnując z siebie. Wypowiedzą się osoby, które wiedzą jak było, wiedzą jak jest i wiedzą jak pomóc.

 

Szczegóły Programu Kongresu dostępne są na stronie: www.kongresaks.pl.

Kongres jest wydarzeniem non profit a udział w kongresie jest bezpłatny – wymagana jest tylko rejestracja na stronie wydarzenia.

 

Źródło i grafiki: informacja prasowa