IZABELA STELMAŃSKA NOWYM PREZESEM MROT

W dniu 23 czerwca br. uczestnicy Walnego Zebrania Członków MROT wybrali na stanowisko Prezesa Zarządu MROT Izabelę Stelmańską. Na co dzień pełni ona funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Jest doświadczonym samorządowcem szczebla wojewódzkiego, menedżerem publicznym, ekspertem do spraw turystyki i promocji.

Izabela Stelmańska od 1999 roku pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie i od początku swojej pracy w Samorządzie Województwa Mazowieckiego prężnie działa w zakresie rozwoju turystyki na terenie Województwa Mazowieckiego. W oparciu o wartości takie jak innowacja i kreacja buduje nową jakość w mazowieckiej turystyce. W swoich działaniach kieruje się zapisami wynikającymi ze „Strategii rozwoju turystyki dla województwa mazowieckiego” – przy powstaniu której zawsze bierze czynny udział.

Uczestniczyła od samego początku w pracach mających na celu powołanie na terenie Województwa Mazowieckiego Regionalnej Organizacji Turystycznej czego efektem było zarejestrowanie w 2006 roku w sądzie rejestrowym Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W latach 2008 – 2009 pełniła funkcję członka zarządu MROT.

Od 2006 roku kiedy to zmieniono ustawę kompetencyjną zajmuje się realizacją ustawy o usługach turystycznych obecnie ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Wieloletnia Współprzewodnicząca Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Członek Sektorowej Rady Kompetencji ds. turystyki oraz Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Wykładowca akademicki, związana z Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych gdzie wykłada Prawo w turystyce.

Za swoje zaangażowanie w rozwój turystyki została uhonorowana wieloma wyróżnieniami m.in.: Odznaką Honorową „Za zasługi dla turystyki”, MP Power Awards 2018. Jest członkiem honorowym Mazowieckiego Form Oddziałów PTTK. A od początku istnienia Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce zawsze plasuje się w pierwszej pięćdziesiątce – w 2020 roku zajęła 24 miejsce, ale jako druga kobieta w rankingu.

Nie boi się wyzwań, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Kierowała i organizowała powrót do kraju ponad 10 tysięcy turystów niewypłacalnych biur podróży. Aktywnie uczestniczy w pracach związanych ze zmianą przepisów dotyczących turystyki, bo turystyka to nie tylko jej praca, ale przede wszystkim pasja.