KOLEJĄ DO KULTURY

Mamy dobrą wiadomość dla pasażerów „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o., którzy w ramach akcji „Koleją do Kultury” będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy czy wydarzenia kulturalne. Akcja promocyjna trwa do końca br.

Od lat Koleje Mazowieckie swoją działalnością wychodzą poza tory i realizują projekty o charakterze kulturalno-edukacyjnym. W tym roku już po raz 6. spółka rusza z akcją „Koleją do Kultury”, w ramach której współpracuje z instytucjami kultury.

Ideą przedsięwzięcia jest promocja interesujących miejsc na kulturalnej mapie Mazowsza. Bonusem dla podróżnych jest możliwość zakupu biletów do teatrów, muzeów, galerii z atrakcyjną zniżką, z której może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, biletomacie, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety.mazowieckie.com.pl, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash lub mPay. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie jego zakupu. W akcji nie mogą wziąć udziału osoby, które korzystają z przejazdów pociągami KM na podstawie biletów wydanych według zasad i warunków stosowania Wspólnego Biletu (ZW-WB).

Turystyka i kultura

Jak zaznacza prezes zarządu Kolei Mazowieckich Robert Stępień, akcja „Koleją do Kultury” to połączenie turystyki i kultury.

– Cieszę się, że podróżni mają możliwość odbyć kulturalną podróż pociągami Kolei Mazowieckich. Zdaję sobie sprawę, że w obecnych realiach funkcjonowanie placówek kulturalnych nie należy do najłatwiejszych, jednak to nie zmienia faktu, że wszyscy pragniemy powrotu do normalności. Ta akcja jest właśnie jedną z takich możliwości.

Partnerami projektu jest 17 placówek kulturalnych Mazowsza oraz jedna na Pomorzu.

Listę instytucji, które w tym roku przyłączyły się do akcji, planowane wydarzenia, a także aktualne rabaty można znaleźć na stronie: www.dokultury.mazowieckie.com oraz w serwisach mazowieckich instytucji kultury – partnerów wydarzenia.

Źródło: www.mazovia.pl / Zdjęcie: Koleje Mazowieckie