MOŁDAWSKA GRUPA STUDYJNA Z WIZYTĄ W MROT

W dniu 1 grudnia br. podczas spotkania z grupą samorządowców i aktywistów lokalnych z Mołdawii moglibyśmy porozmawiać i zapoznać gości z dorobkiem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, szczególnie w dziedzinie turystyki wiejskiej i szlaków tematycznych. Cieszymy się, ze będzie to inspiracją dla naszych kolegów z Mołdawii i pomoże we wdrażaniu ich pomysłów w ramach rozwoju ich nowego turystycznego projektu „Trasa ekoturystyczna „Prutskie Skały” w okręgach Edinet, Riscani i Glodeni”.

Fundacja TERRA HUMANA z Warszawy wraz z mołdawskim partnerem Organizacją Pozarządową „Mostenitorii” z Bielc realizuje projekt „Trasa ekoturystyczna „Prutskie Skały” w okręgach Edinet, Riscani i Glodeni” współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Realizacja projektu jest przewidziana na lata 2021-2023, a jednym z jego rezultatów będzie zorganizowanie ponad 120 km szlaku ekoturystycznego, który ma szansę być unikalnym w skali europejskiej ze względu na warunki przyrodnicze i kulturowe.

W ramach projektu, w dniach od 23 listopada do 2 grudnia 2021 r. 19 osób – samorządowców i aktywistów lokalnych, uczestników projektu z trzech rejonów Mołdawii, weźmie udział w wizycie studyjnej w Polsce. Wizyta studyjna ma na celu pokazanie naszym gościom dobrych praktyk i przykładów dotyczących turystyki wiejskiej, ekoturystyki, szlaków tematycznych. Zasadnicza część wizyty jest zaplanowana w Wielkopolsce i będzie realizowana przy współpracy z naszymi partnerami z Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska” oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Grochowiaka z Leszna. Korzystając z okazji, że mołdawscy goście przebywali również w Warszawie, poproszono nas o spotkanie i możliwość zapoznania ich z dorobkiem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, szczególnie w dziedzinie turystyki wiejskiej i szlaków tematycznych, jakie mamy na Mazowszu. Z prawdziwą przyjemnością podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami.

Więcej informacji o mołdawskim projekcie dostępne jest pod linkiem:
http://stancileprutului.eu/?fbclid=IwAR3EG_LumH5WWV3mtrDMrcRMcRsSr5R3X_OzEn4Id9HTwyH41XADMSGhMcY