NAGRODY PERFECT SPA AWARDS ROZDANE – MAZOWSZE W CZOŁÓWCE

20 marca 2023 r. w hotelu Marriott Warszawa podczas Gali Perfect Spa Awards 2023 nagrodzono laureatów najlepszych polskich spa i wellness. Organizowany od kilkunastu lat konkurs jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce.

Uroczystej inauguracji gali dokonał Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Podkreślał on niezwykłe walory turystyczne naszego kraju oraz wysoki, światowy poziom usług w polskich hotelach typu spa i wellness.

„Od kilku lat, w ramach konkursu, prezentujemy marki i firmy bez których rynek spa i wellness nie mógłby funkcjonować, a wizyta w hotelu ograniczałaby się do noclegu. To one sprawiają, że kiedy znajdziemy się w hotelu spa lub odwiedzimy miejskie day spa, wizyta ta przeradza się w wyjątkowe, zmysłowe doznania, które zostają z nami na długo. W tym roku zgłoszeń do tej części konkursu Perfect Spa Awards było wyjątkowo dużo. Wśród laureatów mamy wiele nowości, w tym produkty prawdziwie innowacyjne. Świadczy to o stałym, dynamicznym rozwoju branży i znaczącej roli jaką odgrywa ona w naszym codziennym życiu” – powiedziała Katarzyna Sołtyk, prezes Wydawnictwa Semana, organizatora konkursu.

Tytuły Perfect SPA Award 2023 dla hoteli SPA i day SPA

W trwającym 8 miesięcy głosowaniu internetowymna portalu SPAeden.pl. zgłoszonych zostało 266 obiektów – hoteli i Day SPA. Wyłoniono blisko 90 finalistów, spośród których 11 osobowa Kapituła Konkursu oraz głosujący internauci (którzy oddali ponad 31 tys. głosów), wskazała 45 laureatów.

Główną nagrodę i tytuł BEST SPA HOTEL otrzymał Manor House SPA – Pałac Odrowążów w Chlewiskach, który tego dnia odebrał dwie zasłużone statuetki:
– dla Najlepszego Hotelu SPA dla dorosłych
– dla zwycięzcy prestiżowego rankingu 100 Best SPA Hotels in Poland.

„Jesteśmy na rynku już 24 lata. Nasz pałac jest z XVI wieku, stajnie z XIX, ale cały czas się rozwijamy i rozszerzamy naszą ofertę. Oczywiście nie byłoby tego bez naszych pracowników, którzy są, jak nasza rodzina” – powiedział Jerzy Przemysław Wrona, wiceprezes zarządu spółki Manor House.

„Wellness jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele trendów, które obserwowaliśmy w czasach pandemii, takich jak dbanie o odporność, zdrowie i relacje oraz powrót do natury i uzdrowisk, nadal obowiązuje. Ale pojawiają się też nowe, na pierwszy plan wysuwa się zrównoważony rozwój i ekologia. I to już nie tylko moda, lecz wizerunkowa konieczność. Według badań Gallupa (2021), aż 94 proc. konsumentów deklaruje, że woli korzystać z usług i produktów firm dbających o środowisko. W tym roku do konkursu zgłoszono 260 obiektów, a internauci oddali ponad 31 tysięcy głosów. Największym zaskoczeniem była dla mnie nagroda dla Dotyk Natury Day Spa w niewielkiej Hajnówce jako Najlepszego day spa w Polsce, co pokazuje, jak ważne jest budowanie relacji z gośćmi. Ilość głosów oddana przez internautów jest dowodem na to, jak bardzo lubią to miejsce” – podsumowała tegoroczną edycję Katarzyna Sołtyk, pomysłodawczyni i organizatorka projektu Perfect Spa Awards, promotorka wellness.

Źródło i zdjęcie: SPAeden.pl