RACZEJ TRAMPKI REPREZENTUJĄ MAZOWSZE W TURYSTYCZNYCH MISTRZOSTWACH BLOGERÓW

Polska Organizacja Turystyczna realizuje kolejną, czwartą odsłonę konkursu Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Poprzez współpracę z polskimi influencerami chce promować krajową turystykę, zdrowy tryb życia i odkrywanie miejsc poza utartymi szlakami. Właśnie poznaliśmy 16 uczestników drugiego etapu. Mazowsze reprezentować będą blogerzy prowadzący bloga www.RaczejTrampki.pl.

Zakończył się pierwszy etap konkursu polegający na nadsyłaniu zgłoszeń oraz selekcji wybranych autorów. Kapituła konkursu wybrała finałową szesnastkę. Każdemu finaliście przydzielono województwo, z którego w ramach drugiego etapu konkursu zrealizuje swoje konkursowe wpisy. Już wkrótce więcej informacji o zadaniach dla blogerów i oczywiście, gdzie i jak można będzie głosować na ich relacje z Mazowsza.

„Jestem pod wrażeniem tegorocznej frekwencji i liczby zgłoszeń do konkursu, które są dowodem na to, że Turystyczne Mistrzostwa Blogerów cieszą się dużą popularnością oraz renomą wśród twórców. Gratuluję wszystkim finalistom dotarcia do tego etapu i mam nadzieję, że ich materiały z podróży zainspirują Polaków do wypraw po kraju. Z zapartym tchem będę śledził kreatywne poczynania autorów. Szczęśliwej szesnastce życzę także powodzenia w walce o miejsca na podium” – powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Na finałową trójkę czekają następujące nagrody:
– Laureat 1 miejsca – nagroda główna o wartości 10 000 zł (netto),
– Laureat 2 miejsca – nagroda o wartości 5000 zł (netto),
– Laureat 3 miejsca – nagroda o wartości 3500 zł (netto).

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE REPREZENTUJE
Bartosz Krakowski z bloga www.RaczejTrampki.pl

POZNAJCIE ICH – RACZEJ TRAMPKI O SOBIE

Połączyły nas raczej trampki, raczej góry i raczej piwo pod koniec 2017 roku. Od tamtej pory idziemy razem przez życie, ciesząc się każdą wolną chwilą. Odkrywamy uroki naszego kraju, zdobywając koronę gór Polski. Jeździmy po Europie i zwiedzamy ją na swój sposób, unikając zatłoczonych miejsc, kościołów i muzeów. Próbujemy lokalnej kuchni i cieszymy się pięknymi okolicznościami przyrody.

Każdy wolny weekend spędzamy na wyjazdach, a w międzyczasie planujemy kolejne. Nie jesteśmy ekspertami podróży, ale każdy nawet najmniejszy wypad daje nam super zastrzyk energii. Dlatego właśnie chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z osobami, które szukają inspiracji do nietypowych wyjazdów tych dłuższych i tych krótszych (chociaż my raczej optujemy za tymi krótszymi). Które lubią spędzać czas aktywnie i odkrywać nowe miejsca, ale też cieszyć się chwilami we dwoje z dala od ludzi.

Pod koniec 2020 roku zaczęliśmy budować nasz własny domek na kółkach. Planujemy ruszyć w nim podróż po Europie na wiosnę 2021. Cały proces przebudowy skrzętnie dokumentujemy, a naszymi doświadczeniami z przebudowy dzielimy się na blogu i YouTubie.

Nasze wyjazdy nie mają reguł, scenariusza ani ściśle określonego budżetu. Zdarza nam się spać w hotelach 4-ro gwiazdkowych w centrum miasta, a noc później w namiocie na campingu albo jakimś parkingu. Destynacje często wybieramy pod wpływem impulsu i pogody, ale czasem też długo planujemy jakiś wyjazd. Lubimy też wracać w miejsca, które szczególnie nas urzekły.

Monia – fanka wodospadów. Boi się latania. Lubi mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Nigdy nie wie gdzie jest, ale zawsze kłóci się, że zna drogę. Odpowiedzialna za wybór atrakcji na wyjazdach. Zawodowo związana z marketingiem w branży IT. Po godzinach uczy też hiszpańskiego ponieważ kocha ten język i lubi zarażać tą miłością innych.

Bartek – zwolennik spontana i podejścia do wszystkiego na luzie, mistrz kierownicy. Główny logistyk i planer naszych wyjazdów. Spec od wyszukiwania najlepszych ofert na bookingu. Od niedawna prawdziwy kampermajster. Dzielnie buduje naszego busika. Na co dzień pracuje w korpo, związany z telekomunikacją.

Zdjęcia: raczejtrampki.pl
Źródło: pot.gov.pl/raczejtrampki.pl