CIT RADOM W EKOLOGICZNEJ CZOŁÓWCE POLSKI

Polska Organizacja Turystyczna przyznała nagrody w konkursie „Bądź w zgodzie i blisko z ekologią”, skierowanym do centrów i punktów Informacji Turystycznej oraz lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród 10 najlepszych w Polsce znalazło się Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu. Gratulujemy!

Celem projektu była promocja idei proekologicznego stylu życia i pracy w turystyce.

Komisja Konkursowa dokonała weryfikacji nadesłanych zgłoszeń na platformie POT-ROT-LOT-FIT na Facebooku i wyłoniła zwycięzców. Nagrodzone posty wyróżniały się oryginalnością, atrakcyjnością przekazu oraz poczuciem humoru.

Marcin Różycki, wiceprezes POT, powiedział: „Jestem pod wrażeniem zaangażowania i kreatywności uczestników konkursu. To jasny sygnał, że branża przykłada dużą wagę do dbałości o zrównoważony rozwój turystyki. Mam nadzieję, iż wspólnie zbudujemy modę i trend na bycie eko. Obowiązkiem każdego z nas jest troska o to, co w Polsce najpiękniejsze, a proekologiczny styl życia, podróżowania i wypoczywania pozwoli cieszyć się jak najdłużej polską naturą.”

Oto lista laureatów:
1. Zamojskie Centrum Informacji i Promocji Historycznej – Zamość
2. Centrum Informacji Turystycznej – Ostróda
3. Tarnowska Organizacja Turystyczna – Tarnów
4. Punkt Informacji Turystycznej w Suwałkach – Wigierski Park Narodowy
5. Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji – Ustrzyki Dolne
6. Centrum Informacji Turystycznej – Radom
7. Punkt Informacji Turystycznej – Iława
8. Centrum Informacji Turystycznej – Słupsk
9. Punkt Informacji Turystycznej – Nowy Tomyśl
10. Punkt Informacji Turystycznej Europejskiego Centrum Bajki – Pacanów
Dodatkowo, w związku z szerokim wachlarzem podejmowanych inicjatyw z tematyki ekologicznej, komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu pięciu dodatkowych wyróżnień:

1. Informacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie
2. Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie
3. Informacja Turystyczna w Morągu
4. Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu
5. Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle

Laureaci prowadzą liczne inicjatywy proekologiczne m.in. inicjują organizację i udział stałych akcji, festynów promujących postawy ekologiczne, mające na celu dbanie o środowisko naturalne i edukację ekologiczną dla turystów i mieszkańców, kreują styl życia „blisko z ekologią”, wprowadzają proekologiczne narzędzia technologiczne usprawniające pracę i codzienne funkcjonowanie pracowników w biurach i obsłudze turystów.