RUSZA OTWARCIE TURYSTYKI – JEST ROZPORZĄDZENIE

W Rozporządzeniu Rady Ministrów, które zostało opublikowane w w Dzienniku Ustaw, zezwala się na działalność hoteli od 8 maja, pod warunkiem udostępnienia nie więcej niż 50 proc. pokoi. Do 14 maja posiłki mogą być dostarczane gościom wyłącznie do pokoi hotelowych. Sektor MICE zamrożony do 5 czerwca.

Zgodnie z zapowiedzią Rządu z 28 kwietnia, od najbliższej soboty hotele mogą wznowić działalność. Do 14 maja posiłki przygotowywane w hotelowych restauracjach oraz napoje mogą być dostarczane wyłącznie do pokoi.

Od 15 maja w restauracjach hotelowych można będzie przyjmować gości w ogródkach.

Od 29 maja czynne będą restauracje – również hotelowe – pod warunkiem, że goście będą nosić maseczki do czasu zajęcia miejsc przy stoliku, będą zajmowali co drugi stolik i odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika. Obsługa musi realizować obowiązek zakrywania ust i nosa.

Do 28 maja nieczynne będą aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, z wyłączeniem siłowni, klubów i centrów fitness.

Siłownie, kluby fitness, aquaparki i centra spa będą otwarte od 29 maja pod warunkiem prowadzenia tej działalności z udziałem nie więcej uczestników niż jedna osoba na 15 mkw powierzchni.

Baseny również będą mogły być otwarte od 29 maja, udostępnione liczbie osób nie większej niż połowa obłożenia obiektu.

Konferencje, kongresy i targi, a także dyskoteki, mają być zamknięte co najmniej do 5 czerwca, chyba że – oczywiście – kolejne rozporządzenia postanowią inaczej.

Od 15 maja zniesiony będzie limit zajętości 50 proc. miejsc siedzących w autokarach.

Od 29 maja dopuszczone zostaną zgromadzenia na świeżym powietrzu w liczbie do 50 osób (pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego). Do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko covid-19.

Całość Rozporządzenia: https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/861

Zdjęcie: Eva Park Life & Spa, Konstancin-Jeziorna / Fot. archiwum MROT
Źródło: www.WaszaTurystyka.pl