VII TURYSTYCZNE MISTRZOSTWA VLOGERÓW I BLOGERÓW

Przed nami siódma edycja Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. To kolejna odsłona tej wyjątkowej inicjatywy organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Tegoroczny konkurs jest skierowany do aktywnych twórców zajmujących się tematyką podróżniczą, kulinarną, turystyczną i lifestylową.

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to wyjątkowe, coroczne przedsięwzięcie organizowane przez Polską Organizację Turystyczną skupiające kreatywnych vlogerów i blogerów. Głównym celem Mistrzostw jest promowanie krajowej turystyki oraz idei zrównoważonego transportu poprzez zaangażowanie influencerów zajmujących się tymi zagadnieniami. W ramach Mistrzostw uczestnicy rywalizują ze sobą poprzez publikowanie tekstów, zdjęć i filmów, inspirując Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania ciekawych miejsc swojego kraju. Jednocześnie ważnym aspektem działań blogerów jest wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju poprzez angażowanie swoich czytelników i widzów do stosowania zasad zdrowego trybu życia i ograniczania negatywnego wpływu na środowisko.

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu i kapituła powołana przez Polską Organizację Turystyczną spośród nadesłanych zgłoszeń wytypowała szesnastu najbardziej pomysłowych i oryginalnych Youtuberów, którzy będą reprezentować jedno z przypisanych im województw. W maju każdy z nich przygotuje materiały wideo oraz publikacje w mediach społecznościowych, które ukażą atrakcje wybranych zakątków kraju. Wszystkie treści złożą się na relację z podróży po danym regionie Polski.

Cieszę się niezmiernie, że VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów spotkały się z tak dużym zainteresowaniem pasjonatów podróżowania. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniliśmy szesnaście kanałów podróżniczych, których twórcy przedstawili najciekawsze pomysły na zaprezentowanie naszego pięknego kraju w mediach społecznościowych. Każdemu z nich zostanie przydzielone województwo, na temat którego przygotują i opublikują materiał pokazujący specyfikę i najlepsze atrakcje danego obszaru. Większość z nas lubi podróżować i poznawać nowe piękne miejsca. Dzięki inicjatywie blogerów możemy przekonać się, że wcale nie musimy w tym celu wybierać się daleko poza granice Polski, bo wiele niezwykłych miejsc mamy u siebie, a możliwości ich poznawania są nieograniczone – powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Kto zatem wyruszy w podróż i weźmie udział w VII Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów?

Oto lista 16 uczestników:
WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE – Amazing Poland Trip
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE – Drzemesio Travel Blog
WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE – MyNaSzlaku
WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE – Ahoj Przygodo
WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE – Niezwykłe Miejsca w Polsce
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE – Pora na Wycieczkę
WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE – TraveLOVE
WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE – Slow Travel Polska
WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE – 2rowery
WOJEWÓDZTWO PODLASKIE – Paweł Hulajnoga
WOJEWÓDZTWO POMORSKIE – Nauka w plecaku
WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE – Aktywni w podróży
WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE – Kamil Mąkosza
WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE – Szalone Walizki
WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE – A chodźże na pole!
WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE – EndlessTravel

Serdeczne gratulujemy wybranym zawodnikom, a także dziękujemy pozostałym, którzy zgłosili się do konkursu. Życzymy udanej podróży i sukcesów w drugim etapie Mistrzostw oraz czekamy na wyjątkowe relacje z podróży!

To już siódma edycja Mistrzostw, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród społeczności podróżniczo-blogowej. Dla nas, odbiorców takich treści, to również możliwość poznania nieodkrytych miejsc i ciekawych historii, które się z nimi wiążą, a także przewodnik, który rzuca światło na nowe kierunki krajoznawczych eskapad.

Informacje dotyczące konkursu oraz relacje z podróży poszczególnych uczestników dostępne będą na stronie: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/

Źródło i grafika: Polska Organizacja Turystyczna