WARSAWPOLIS GUIDE – ZWIEDZAJ WARSZAWĘ I OKOLICE NA WŁASNYCH ZASADACH

Eksploracja miasta tropem architektonicznych perełek? A może szlak między najlepszymi galeriami i muzeami? Niezależnie od preferencji, zwiedzanie metropolii warszawskiej zyskało nowy wymiar dzięki aplikacji Warsawpolis Guide, umożliwiającej interaktywne zwiedzanie Warszawy oraz 21 gmin partnerskich.

Warsawpolis Guide to kompletny, wirtualny przewodnik, który pozwala na twórczą eksplorację najciekawszych miejsc i atrakcji metropolii warszawskiej na własnych zasadach każdego użytkownika.

Aplikacja umożliwia zwiedzanie dostosowane do indywidualnych preferencji. Zawiera gotowe trasy turystyczne, prawie 800 obiektów, mapy oraz funkcjonalności pozwalające na planowanie własnych szlaków. Oprócz tego obejmuje pełne spektrum turystycznych atrakcji: od zabytków, przez instytucje kultury, po ukryte perełki miejskiej architektury. Posiada również szereg interaktywnych rozwiązań, takich jak możliwość stworzenia spersonalizowanej e-pocztówki czy użycie rozszerzonej rzeczywistości zawierającej animowanych przewodników oraz multimedia nawiązujące do danego miejsca. Niezależnie od upodobań, każdy znajdzie w aplikacji swój sposób na zwiedzanie Warszawy i okolic na własnych zasadach.

Z aplikacją można zwiedzić Warszawę oraz 21 partnerskich gmin: Czosnów, Górę Kalwarię, Halinów, Karczew, Kobyłkę, Konstancin-Jeziorną, Legionowo, Lesznowolę, Marki, Milanówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Podkowę Leśną, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Sulejówek, Wołomin, Ząbki, Zielonkę i Żyrardów.

– Naszym celem było stworzenie narzędzia, które nie tylko ułatwi zwiedzanie metropolii warszawskiej, ale także pozwoli odkryć mniej znane, ale równie fascynujące miejsca. Warsawpolis Guide to nie tylko mapy i trasy – to zaproszenie do eksploracji historii, kultury i architektury naszego regionu – mówi Paweł Moras, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Aplikacja została zrealizowana w ramach Wykonania i wdrożenia Komponentu E-turystyka Projektu „Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny” w projekcie Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF), współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Warsawpolis Guide jest dostępna w dziewięciu wersjach językowych, dla trzech systemów operacyjnych: iOS, Android, HarmonyOS.

Linki do pobrania aplikacji we wszystkich wersjach systemowych znajdują się na stronie: https://app-warsawpolis.go2warsaw.pl/

 

 

Źródło i grafiki: Stołeczne Biuro Turystyki