WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK CORAZ POPULARNIEJSZYMI TERMINAMI PODRÓŻY

Chociaż wakacje powoli dobiegają końca, to dla wielu właśnie teraz się rozpoczną. Wrzesień i październik stają się coraz popularniejszymi miesiącami podróży, szczególnie wśród par. I nie chodzi tylko o wyjazdy zagraniczne, ale również o podróże po Polsce, do których zachęca „Złota polska jesień” oraz paradoksalnie zmiany klimatu przedłużające ciepłą jesień.

Firma Kiwi.com, specjalizująca się w technologii podróżniczej i wyszukiwarkach tanich lotów, przeanalizowała plany wakacyjne polskich użytkowników. Dla 36 proc. użytkowników platformy Kiwi.com piątek 1 września to najlepszy dzień na rozpoczęcie wakacji. Wiele osób celowo zwleka z urlopem i planuje go właśnie we wrześniu, po to, żeby uniknąć tłumów i hałasu, korzystając z ciszy i spokoju. Wedle analizy Kiwi.com we wrześniu i w październiku odnotowano wzrost rezerwacji wśród par. 36 proc. użytkowników na miejscu spędzi od jednego do dwóch tygodni, a niemal co trzeci wyruszy na przedłużony weekend od czterech do sześciu dni.

Analiza przeprowadzona przez Kiwi.com wykazała, że w tym roku wśród najpopularniejszych kierunków na wrześniowe i październikowe wakacje znalazły się m.in. Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja, Francja, Portugalia, Chorwacja, Norwegia, Niemcy i Szwecja.

Ile będzie kosztował urlop poza sezonem?

Jak wskazują analizy Kiwi.com, wakacje poza sezonem są znacznie tańsze niż w jego szczycie. Włochy najtańsze będą w październiku, kiedy podróżujący za bilet średnio płacili 96 euro, o 19 euro mniej niż we wrześniu. Na lotach do Hiszpanii w październiku, w porównaniu z sezonem wakacyjnym, zaoszczędzić można około 30 euro, płacąc średnio 139 euro za podróż.

Z kolei Norwegia we wrześniu czy październiku będzie niemal o połowę tańsza niż w środku lata. Kiwi.com wskazuje, że turyści wybierający się tam we wrześniu za bilet średnio płacili 43 euro, podczas gdy w sierpniu cena ta wynosiła 88 euro.

Źródło: Kiwi.com  /  Zdjęcie: Pixabay