Filmowy Pułtusk

Chcesz poczuć się niemal jak w Wenecji i wkroczyć w filmowy świat? Wybierz się do Pułtuska i szukaj miejsc znanych z dużego i małego ekranu! Pułtusk to miasto pełne filmowych plenerów – odnajdź je wszystkie!

Rozpocznij zwiedzanie od najdłuższego w Europie 400-metrowego rynku i przypomnij sobie scenę z serialu Alternatywy 4. Wyobraź sobie, jak Miecia Aniołowa grana przez Bożenę Dykiel stoi w kolejce do sklepu spożywczego i kupuje futro od podejrzanego handlarza. Nieopodal miała miejsce również scena ucieczki z filmu Sztos – Jan Nowicki i Cezary Pazura uciekali przed niemieckim turystą, czyli Leonem Niemczykiem. Na rynku znajduje się wieża ratuszowa, z której zobaczyć można panoramę miasta, a także XV-wieczna kolegiata z renesansową polichromią.

Otoczone kanałami miasto nie bez powodu zyskało miano Wenecji Mazowsza. Zdecyduj się na rejs gondolą po wartkiej Narwi, a potem wstąp do Domu Polonii – zamku z XV w., który pojawił się w serialu Ekipa Agnieszki Holland. W Pułtusku powstawały także sceny do polskich seriali np. Dom, Klan czy M jak Miłość.

Punkt Informacji Turystycznej
ul. Rynek 41, 06-100 Pułtusk
informacjaturystyczna@pultusk.pl
tel. 23 692 51 32