MIASTO SIERPC

Sierpc to osiemnastotysięczne miasto na północno-zachodnim Mazowszu w dolinie meandrującej Sierpienicy, które prawa miejskie uzyskało w 1322 roku.

Największą atrakcją turystyczną miasta jest Muzeum Wsi Mazowieckiej, które przyciąga ponad 100 tys. turystów rocznie. W jego sąsiedztwie, w otoczeniu lasów, znajduje się nowoczesne i komfortowe centrum hotelowo-konferencyjne Hotel Skansen Conference & Spa.

Sierpc jest miastem o bogatych walorach historyczno-kulturowych. Posiada imponującą listę zabytków sakralnych, do których należy m.in. Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej. Otoczenie miasta charakteryzuje czyste środowisko naturalne. W okolicy znajdują się dwa jeziora oraz liczne lasy, gdzie amatorzy odpoczynku mogą w pełni zrelaksować się na łonie natury.

Sierpc to „Miasto ze smakiem”, w którym corocznie odbywa się szereg imprez. Największą z nich jest trzydniowy Kasztelański Festiwal Smaków, podczas którego, oprócz koncertów gwiazd różnych gatunków muzycznych i dla różnych odbiorców, prezentowane są regionalne smaki, m.in. wyroby sierpeckich producentów.

Serdecznie zapraszam do Sierpca.

Jarosław Perzyński

Burmistrz Miasta Sierpca

Urząd Miejski w Sierpcu

09-200 Sierpc, ul. Piastowska 11a

+48 24 275 86 86

info@sierpc.pl

www.sierpc.pl