Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie

Zamek w Liwie, położony 80 km od Warszawy w malowniczej Dolinie Liwca, jest najstarszą warownią na granicy Mazowsza Wschodniego z Podlasiem. Razem z dworkiem tworzy niespotykany przykład połączenia architektury gotyckiej i barokowej.

Jako własność Janusza I Starszego, Bolesława IV, Konrada III Rudego, Anny z Radziwiłłów, Anny Mazowieckiej oraz Królowej Bony Sforzy był świadkiem wydarzeń historycznych, które decydowały o dalszych losach Mazowsza i Królestwa.

Muzeum znajdujące się w dworku posiada jedną z najbogatszych na Mazowszu kolekcji broni obejmującą czasy od starożytności po II wojnę światową. Na terenie muzeum podziwiać można również dzieła sztuki oraz zabytkowe meble.

Dopełnieniem ekspozycji głównej są piwnice gotyckie z galerią wystaw czasowych oraz wieża zamkowa z punktem widokowym na Dolinę Liwca. Dla zwiedzających udostępnione jest także pole namiotowe oraz plac zabaw.

Można nas odwiedzić indywidualnie oraz w grupie – na zwiedzających czekają przewodnicy, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą lub wciągną w fascynujący świat dam i rycerzy zajęciami edukacyjnymi.

Czarująca swoim pięknem Dolina Liwca przyciąga miłośników przyrody: rowerzystów, kajakarzy, oraz pieszych wędrowców.

Do zobaczenia w Liwie !

Eliza Czapska
Dyrektor

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie
Zamek w Liwie
07-100 Węgrów, Liw, Stefana Batorego 2
+48 25 792 57 17
zbrojownia@liw-zamek.pl
www.liw-zamek.pl
www.facebook.com/ZamekwLiwie