Stworarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki

Kraina Jeziorki to ponad 400 km szlaków rowerowych, liczne ścieżki biegowe, trakty spacerowe, a wszystko usytuowane w przepięknej dolinie rzeki Jeziorki. Można tu nie tylko spędzić weekend, ale też przeżyć prawdziwą przygodę, wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, obcować z naturą i zobaczyć wiele interesujących, zabytkowych i inspirujących miejsc.

Promujemy walory krajoznawcze, przyrodnicze, historyczne regionu oraz lokalne rękodzieło. Na naszym obszarze zlokalizowanych jest 8 muzeów, 60 obiektów noclegowych i kilkaset innych wartych odwiedzenia miejsc. Dla przykładu: zabytkowa Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa ze stacją początkową w Piasecznie, XIV-wieczny zamek w Czersku, Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie z tężnią solankową czy termy w Mszczonowie.

W każdej z 10 gmin Krainy Jeziorki działają liczne obiekty rekreacyjne jak stadniny konne (w sumie ponad 20), wypożyczalnie sprzętu wodnego nad Jeziorką i Wisłą, wiejskie zagrody z wieloma atrakcjami jak Ranczo pod Bocianem, Gościniec Wiecha czy Wioska pod Kogutem.

Ryszard Machałek

Prezes Zarządu

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki

05-500 Piaseczno, ul. Kościuszki 5

www.krainajeziorki.pl

www.facebook.com/KrainaJeziorki